Етапи створення Шкільної служби порозуміння

1. Прийняття шкільною адміністрацією рішення про створення ШСП. Підставами для прийняття такого рішення, зокрема, можуть бути: напруга, велика кількість конфліктів тощо. Крім того, ключовим фактором є готовність шкільної адміністрації сприяти процесу впровадження та функціонування ШСП, а саме: делегування повноважень щодо вирішення конфліктів школярам; розуміння і згода адміністрації та педагогічного колективу навчального закладу дотримуватися принципів відновного підходу в питаннях шкільної дисципліни, виділення та обладнання приміщення для ШСП.

 

2. Інформування педагогічного колективу про впровадження ШСП. Вибір координатора програми серед педагогічного колективу навчального закладу відповідно до наступних критеріїв: бажання координувати діяльність ШСП, авторитет серед учнів та вчителів, наявність вільного часу тощо.

3. Інформування учнів 8-11 класів про впровадження ШСП. Анкетування учнів та відбір потенційних кандидатів для проходження навчання відповідно до наступних критеріїв: авторитет серед учнів та педагогів, бажання бути медіатором, участь у позашкільній роботі тощо.

4. Проведення співбесід із потенційними кандидатами, відбір учасників тренінгу "Базові навички медіатора ШСП" згідно з такими критеріями: розвинені комунікативні навички, співробітницький підхід у ситуації конфлікту, безоціночність тощо.

 

5. Підготовка команди (координатора та школярів-медіаторів) для роботи в ШСП, проведення тренінгу за авторською програмою "Конфлікти в освіті.Шкільна медіація".

6. Інформування учнів, педагогів та адміністрації школи про діяльність ШСП, представлення механізму передачі справ/звернення для їх розгляду за допомогою процедури медіації та процедури кола.

7. Проведення медіацій та кіл серед однолітків учнями-медіаторами та координатором служби (у випадку складних конфліктних ситуацій).

 

8. Підготовка нових медіаторів із числа учнів, які пройшли відбір згідно зі згаданими вище критеріями та внутрішнє навчання (організоване координатором служби за допомогою практикуючих школярів-медіаторів) принаймні один раз на рік для забезпечення неперервності функціонування ШСП.

 

9. Підвищення ефективності діяльності ШСП шляхом проведення зовнішніх супервізій та внутрішніх тематичних дискусій, що мають нам меті аналіз напрацьованого досвіду.

Download
«Положення про шкільну службу примирення
Adobe Acrobat Document 166.6 KB
Download
Девіз ШСП.pdf
Adobe Acrobat Document 255.1 KB
Download
Згода на участь у проведенні медіації.pd
Adobe Acrobat Document 75.6 KB
Download
План опорної школи ШСП 2016-2017.pdf
Adobe Acrobat Document 136.3 KB
Download
Сценарій медіатора.pdf
Adobe Acrobat Document 254.5 KB
Download
Презентація книжки по ШСП.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB
Download
Медиация — мирное урегулирование конфлик
Adobe Acrobat Document 358.7 KB

Зачем нужна служба школьной медиации?

https://youtu.be/nkTufP8xhkM

Школьников учат решать конфликты с помощью медиацииhttps://youtu.be/xhkW6VpJ9vk

 

 

Школьная Медиация

Сценарий разрешения конфликта.

                         https://youtu.be/ZKmaaOPj-OU